Nasi uczniowie nagrodzeni w „Warszawskiej Syrence”

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach gminnych 47. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Celem tego długoletniego konkursu jest wyłonienie młodych talentów recytatorskich oraz propagowanie i popularyzacja literatury wśród dzieci i młodzieży naszej gminy. Nasi uczniowi spisali się na medal!

W kategorii klas 0 –III wyróżnienie otrzymała Weronika Wieczorek- uczennica kl. III a, która pięknie wyrecytowała wiersz pt. „Entliczek-Pętliczek” Jana Brzechwy (opiekun A. Bandurska).
W kategorii wiekowej klas IV-VI I miejsce zajął Olaf Lewandowski – uczeń klasy Va. Zachwycił jury ekspresyjną recytacją fragmentów książki pt. „Charli i fabryka czekolady” Roalda Dahla (opiekun D. Sierzputowska). Olaf będzie reprezentował naszą gminę w eliminacjach rejonowych, które odbędą się w Warszawie. Wyróżnienia otrzymali: Natalia Ostrowska- uczennica kl. VIa. Wyraziście wyrecytowała fragmenty „Ani z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery oraz Kacper Wróblewski uczeń kl. V b, który świetnie poradził sobie z fragmentami utworu „Wakacje z babcią” Ilse Kleberger (opiekun D. Sierzputowska).
Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów recytatorskich na małych i wielkich scenach. Mocno trzymamy kciuki za Olafa.

Zdjęcia: Nasielski Ośrodek Kultury