,,Miarą kultury społeczeństwa jest szacunek okazywany stanowi nauczycielskiemu”
Tę myśl wypowiedziała pisarka Eliza Orzeszkowa i jest ona wciąż aktualna, czego dowodem była dzisiejsza uroczystość poświęcona Nauczycielom, Wychowawcom i Pracownikom Administracji i Obsługi. Uczniowie klas VI-VIII pod kierunkiem nauczycieli: p. Jadwigi Szymańskiej i p. Michała Brodowskiego zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. O dekoracje zadbały panie Katarzyna Kowalczyk i Joanna Maluchnik. Uroczystość, jako Goście specjalni, uświetnili swoją obecnością emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły. Na uroczystości nie zabrakło również ks. Proboszcza Sławomira Wiśniewskiego, który zapewnił o swojej modlitwie w intencji wszystkich świętujących Dzień Edukacji Narodowej. Pan Dyrektor wymienił osoby nagrodzone z okazji tak ważnego święta. Od społeczności uczniowskiej dla Nauczycieli był słodki podarunek – krówki dedykowane pedagogom, a uczniowie prezentowali się wyjątkowo elegancko i mieli uśmiechy na twarzach.
Dziękujemy naszej Radzie Rodziców za moc życzeń dla wszystkich nauczycieli oraz pracowników szkoły.