Klasy trzecie na wycieczce

Uczniowie klas trzecich, korzystając z dofinansowania z programu „Poznaj Polskę”, 21 listopada wybrali się do Torunia. W Centrum Popularyzacji Kosmosu – Planetarium dzieci obejrzały film edukacyjny o kosmosie i planetach. Następnym miejscem była Piernikarnia Starotoruńska, gdzie zapoznały się z historią piernika na wesoło i podczas warsztatów wykonały własne pierniki.  Zwiedzając z przewodnikiem Stare i Nowe Miasto Toruń odwiedziły dom i pomnik Mikołaja Kopernika. Piękne, zabytkowe kamieniczki zachwyciły swoim urokiem. W Muzeum Toruńskiego Piernika dzieci zobaczyły, jak dawniej wyglądały narzędzia, przedmioty, meble codziennego użytku. Oczywiście był też czas na zakup pamiątek i pysznych pierniczków.