Udział w 27 ogólnoświatowej AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA

W TYM ROKU POD HASŁEM  „Plastik ? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.” w dniach 18-19-20 WRZEŚNIA

Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii.

W tym roku szczególną uwagę poświęcono plastikowi.

Jak pokazują badania, Polak na co dzień zużywa bardzo duże ilości plastiku. Jednorazowe torby na zakupy, plastikowe butelki, słomki, kubki… to tylko wierzchołek góry lodowej, ale już teraz możemy zastanowić się, czy możemy zredukować swoje zużycie plastiku lub nawet zrezygnować z niektórych plastikowych przedmiotów, które nas otaczają.

Znikoma też wydaje się wiedza ludzi na temat tego odpadu w ogóle, bo przecież nie chodzi o pozbycie się tego jakże cennego surowca, ale o jego prawidłowy recykling. W tym miejscu pojawia się temat prawidłowej segregacji plastiku.

Problemowi plastiku, który przecież jest nie tylko w Polsce poświęcona była uwaga w tegorocznej Akcji Sprzątanie świata – Polska. I choć tegoroczna Akcja  różni się od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19, nie zapominamy, że Ziemia to nasz wspólny dom. Nie mamy innego. To my musimy o niego zadbać!

Uczniowie naszej szkoły pod opieką Zofii Porosa wykonali plakaty propagujące akcję; zostały one wystawione na szkolnym korytarzu.