„Wakacje z babcią” – akcja wolontariatu czytelniczego

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem”.
Kornel Makuszyński

Kontynuujemy naszą akcję wolontariatu czytelniczego. Tym razem uczniowie klasy V b – Klara Rybus-Fischer, Kasia Wilczyńska, Julia Woźniak, Maja Wójcik i Kacper Wróblewski zaprezentowali uczniom klasy II b fragmenty powieści „Wakacje z babcią” Ilse Kleberger. To ciekawa opowieść o niezwykłej babci, która opiekuje się swoimi wnukami. Pewnego razu do ich domu wchodzi przez okno włamywacz! Ale czy na pewno to złodziej? Dowiecie się, sięgając po książkę. Uczniowie klasy II b z zainteresowaniem i bardzo uważnie wysłuchali fragmentu utworu, o czym świadczyły celujące odpowiedzi na pytania lektorów. Sięgajmy po książki jak najczęściej, bo to świetna gimnastyka dla naszego mózgu.