Zawody szachistów

10 maja  w naszej szkole odbyły się  zawody adresowane dla szachistów z nasielskich szkół podstawowych. W tym roku do współzawodnictwa przystąpiło 8 drużyn z 4 szkół. Na sali gry rywalizowało łącznie 34 młodych szachistów. Turniej przeprowadzono w systemie kołowym „każdy z każdym” na dystansie 7 rund tempem 15’+15” na zawodnika.
W tegorocznych rozgrywkach z wynikiem 13 pkt (6 zwycięstw i remis) zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Dębinkach. Na drugim stopniu podium z wynikiem 12 pkt (6 zwycięstw i porażka) stawiła się pierwsza drużyna ze Szkoły Podstawowej w Starych Pieścirogach  w składzie Stanisław Szarszewski, Paweł Jackiewicz, Mikołaj Bieżuński i Tymoteusz Szarszewski. Puchar za 3. miejsce z wynikiem 10 pkt (4 zwycięstwa, 2 remisy i porażka) zgarnęła pierwsza drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nasielsku.
Na każdej szachownicy przyznano medale w klasyfikacji indywidualnej. Najlepszymi zawodnikami na swoich deskach zostali:
𝐈 𝐒𝐙𝐀𝐂𝐇𝐎𝐖𝐍𝐈𝐂𝐀
I  Mateusz Szymański – 7/7 (SP Dębinki)
II Stanisław Szarszewski – 6/7 (SP Pieścirogi)
II Stanisław Tomasiński – 5/7 (SP 2 Nasielsk)
𝐈𝐈 𝐒𝐙𝐀𝐂𝐇𝐎𝐖𝐍𝐈𝐂𝐀
I Marcel Bieżuński – 6,5/7 (SP Dębinki)
II Paweł Jackiewicz – 5,5/7 (SP Pieścirogi)
III Mieszko Roszak – 5/7 (SP 2 Nasielsk)
𝐈𝐈𝐈 𝐒𝐙𝐀𝐂𝐇𝐎𝐖𝐍𝐈𝐂𝐀
I Bartosz Grudek – 7/7 (SP 1 Nasielsk)
II Weronika Kowalska – 5,5/7 (SP Dębinki)
III Mikołaj Bieżuński – 5,5/7 (SP Pieścirogi)
𝐈𝐕 𝐒𝐙𝐀𝐂𝐇𝐎𝐖𝐍𝐈𝐂𝐀
I Tymoteusz Szarszewski – 7/7 (SP Pieścirogi)
II Patryk Gródek – 6/7 (SP 1 Nasielsk II)
III Adrian Rosłoński – 5/7 (SP 1 Nasielsk I)

Wydarzenie organizowane w ramach zadania publicznego pn. „Szachy w gminie Nasielsk – wiosna” dofinansowane z Otwartego Konkursu Ofert na realizację zadań publicznych gminy Nasielsk w 2024 roku z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu  z programu profilaktyki uzależnień, w tym prowadzenie pozalekcyjnych zajęć sportowych.