Zerówka i praca metodą projektu

Dzieci z oddziału przedszkolnego już od września mają możliwość samodzielnego planowania, organizowania i realizowania lekcji związanych ich zainteresowaniami oraz ciekawą realizacją podstawy programowej. To praca metodą projektu, która stwarza uczniom okazję do rozwijania umiejętności pracy zespołowej, kreatywnego myślenia, rozwiązywania problemów oraz zdobywania doświadczenia. Pierwsze zajęcia w swojej klasie poprowadził Przemek, który przygotował lekcje o zwierzętach leśnych. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się, jakie odgłosy wydają m.in. sarna, lis, wilk i niedźwiedź oraz po co myszka zagląda do ptasiego gniazda. Podczas zajęć relaksacyjnych posłuchaliśmy odgłosów lasu, a następnie wykonaliśmy pracę plastyczną. Kilka dni później Ala wprowadziła nas w świat instrumentów strunowych szarpanych z pomocą swojego wspaniałego ukulele. Potem Weronika zabrała nas w kosmiczną podróż pokazując nam swój model układu słonecznego wykonany z dużej butelki plastikowej i serwując garść kosmicznych ciekawostek. Gabrysia, natomiast, udowodniła naszym Zerówkowiczom, że świat zwierząt morskich jest naprawdę fascynujący. A dzięki Tymkowi i opowieści o bardzo głodnej gąsienicy, poznaliśmy cykl rozwoju motyla. Każda z tych lekcji pozwoliła naszym najmłodszym uczniom zdobywać wiedzę, rozwijać szereg umiejętności (w tym społecznych), a także kształtować postawy – otwartości na uczenie się, ciekawości i odkrywania. Oby tak dalej drodzy Zerówkowicze! Jesteście niesamowici!